Zavrieť

Porady

SZCO - prevadzka cudzieho mot.vozidla

Prosim Vas co si moze dat do vydavkov zivnostnik kt. ma v zivnost na prevadzku cudzieho mot.vozidla?Robi sofera.

/phm blocky z tankovania...? alebo prepocitavat kilometre.../
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    môhla by si skonkretizovať svoju otázku. Jedná sa o os.auto nezarad.v majetku, ktoré živnostník používa a má ho vprenájme od FO? Alebo ide o os.auto zaradené v majetku ....FO.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    je zivnostnik a robi sofera,prevadzkuje cudzie mot.vozidlo kt. nema v majetku.
    vobec enviem ake povinnosti vyplyvaju z takehoto podnikania...zivnosti...

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Majka
    Prosim Vas co si moze dat do vydavkov zivnostnik kt. ma v zivnost na prevadzku cudzieho mot.vozidla?Robi sofera.

    /phm blocky z tankovania...? alebo prepocitavat kilometre.../
    Robí teda zamestnanca - šoféra na živnosť. Spôsob jeho zmluvného vzťahu mu bude prinášať problémy - aj daňové. Nemôže si dať nič do nákladov, čo súvisí s autom. To je predsa , predpokladám, majetkom "zamestnávateľa. Onen FO len poskytuje prácu, šoférovanie. Do nákladov (pokiaľ neuplatní %) si môže dať len to , čo súvisí s prácou, napr. pracovný odev a obuv, školenia vodičov, telefón, mobil, ....

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    pri používaní mot.vozidla nezahrnutého do obchodného majetku, ktorý je vypožičaný alebo prenajatý bude možné ako daň.výdavok pri prevádzke mot.vozidla uplatňovať preukázateľné výdavky v podobe:
    -nájomného (výpožičného)
    -výdavok na spotreb.PHM
    - opravy, údržby ak je to v zmluve dohodnuté
    - tech.zhodnotenie , ak je to do hodnuté
    -dalších prevádz.výdavkov súvisiacich s používaním mot.vozidla (dialničné poplatky, parkovné atd...)

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Napadli ma ešte diéty pri služobných cestách ako výrazná nákladová položka. Stravné. Účtovníctvo. Poradenstvo. Administratívna výpomoc. Administratívne výdavky. Náradie. Nejaké pomôcky.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Renča1:
    Nemôže si dávať nič do nákladov ohľadom vozidla. Je to FO=zamestnanec=vodič.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Majka
    alebo teda max. by si sasi mohol uplatnit 25perc. pausalne vydavky.... vsak?
    Nepíšeš aké vozidlo riadi a hlavne kade chodí. Napr. zahraničné diéty mu riadne vylepšia výdavky OZD.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    STRELEC
    Renča1:
    Nemôže si dávať nič do nákladov ohľadom vozidla. Je to FO=zamestnanec=vodič.
    pokiaľ som si ja v otázke všimla ide o sZČO.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    renča1
    pokiaľ som si ja v otázke všimla ide o sZČO.
    Ale áno je to "živnostník". Úvodzovky by som zdôraznil.Navrhol som aj druhy výdavkov, ktoré by mohol mať, primerane svojej činnosti.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    No ja to chápem, tak že živnostník, ktorý podniká na základe ŽL robí šoféra na os.aute, ktorý nemá zaradený v majetku firmy. Medzi majiteľom os.auta a živnostníkom,ktorý používa autom.musí existovať nejaká zmluva o výpožičke vozidla. V tejto zmluve by mal prenajímateľ a nájomca-živnostník dohodnúť náklad.vzťahy..., zodpovednosť, atd... Ak to je takto ja nevidím problém, prečo by si nemôhol uplatniť všetky výdavky čo som vymenuvala už hore vyššiom príspevku.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Majka
    takze su dva nazory v ktorych sa tiez tapam......
    ak existuje takáto zmluva o výpožičke alebo prenájme medzi živnostníkom a akože "zamestnancom"., tak som toho názoru , že áno uplatnia sa také výdavky, ktoré som už rozpísala na začiatku. Ved SZČO je a bude stále SZČO . Zamestnanca chápem, ako zamestnanec prijatý do zamestnania na základe zmluvy, dohody, atd...a nie ako SZČO.

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Prosím o radu. Môj klient zakladá s.r.o. Nebude mať zamestnancov. Šoféri nákladných áut, ktorí pre s.r.o. budú robiť rozvoz tovaru, budú pracovať na živnosť. Autá budú v majetku s.r.o. Upozornila som ho, že v tomto prípade by mohol mať v prípade daňovej kontroly problém, nakoľko by to mohlo byť posúdené ako závislá činnosť. Po porade môjho klienta s právnikom, podpísal so živnostníkmi Zmluvu o výpožičke auta. Ešte som ju nevidela takže neviem konkrétne podmienky zmluvy. Chcem sa spýtať, či má niekto takúto skúsenosť, či môže byť v zmluve dohodnuté, že výdavky na PHM, prevádzku a údržbu auta si bude uplatňovať s.r.o.?

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    dogicka
    Prosím o radu. Môj klient zakladá s.r.o. Nebude mať zamestnancov. Šoféri nákladných áut, ktorí pre s.r.o. budú robiť rozvoz tovaru, budú pracovať na živnosť. Autá budú v majetku s.r.o. Upozornila som ho, že v tomto prípade by mohol mať v prípade daňovej kontroly problém, nakoľko by to mohlo byť posúdené ako závislá činnosť. Po porade môjho klienta s právnikom, podpísal so živnostníkmi Zmluvu o výpožičke auta. Ešte som ju nevidela takže neviem konkrétne podmienky zmluvy. Chcem sa spýtať, či má niekto takúto skúsenosť, či môže byť v zmluve dohodnuté, že výdavky na PHM, prevádzku a údržbu auta si bude uplatňovať s.r.o.?
    Prosím vás, nikto nevie poradiť?

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Veľmi prosím, poraďte mi niekto, je to súrne. Ja viem, že by mal tých vodičov zamestnať na TPP ale on o tom nechce ani počuť. Budem vďačná za každú radu.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Majka,musíš presne definovať,či tá SZČO,ktorá robí šoféra na cudzom motor.vozidle tie cesty faktúruje tým,pre koho vozí,alebo faktúruje tomu,koho auto je - šoférovanie a podľa toho ti povieme, čo budeš môcť uplatniť do nákladov.

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    ilona
    Majka,musíš presne definovať,či tá SZČO,ktorá robí šoféra na cudzom motor.vozidle tie cesty faktúruje tým,pre koho vozí,alebo faktúruje tomu,koho auto je - šoférovanie a podľa toho ti povieme, čo budeš môcť uplatniť do nákladov.
    SZČO budú prácu vodiča fakturovať s.r.o. Prosím vás poraďte...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.